23rd Annual Polar Bear Classic - 1/27/2013
                                    Results

Event 1  Women 25-29 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Nelson, Christine         28 FORD-AZ             14:00.00   12:36.42
       32.02  1:07.17  1:43.61  2:20.46  2:57.82  3:35.74  4:13.95  4:52.40
     5:30.76  6:09.51  6:48.23  7:27.62  8:06.43  8:45.47  9:24.12 10:03.27
    10:42.14 11:20.65 11:59.41 12:36.42

Event 1  Women 30-34 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Inboden, Jen              32 FAST-AZ             13:20.20   13:31.29
       34.55  1:13.08  1:52.72  2:33.53  3:14.27  3:55.22  4:36.44  5:17.66
     5:58.87  6:40.18  7:21.50  8:02.78  8:44.49  9:25.48 10:07.08 10:48.59
    11:29.86 12:10.96 12:52.36 13:31.29

Event 1  Women 35-39 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Swingle, Kristen          36 FORD-AZ             13:15.00   12:52.62
       34.64  1:11.26  1:48.67  2:26.74  3:05.22  3:43.78  4:22.47  5:01.35
     5:40.69  6:19.95  6:59.37  7:38.74  8:18.12  8:57.64  9:36.91 10:16.24
    10:55.69 11:35.25 12:14.30 12:52.62

Event 1  Women 45-49 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Duffield, Carolyn         46 FORD-AZ             11:50.00   11:59.69
       32.33  1:06.65  1:42.08  2:17.84  2:54.15  3:30.75  4:07.34  4:43.78
     5:20.58  5:57.28  6:33.89  7:10.37  7:47.35  8:24.02  9:00.43  9:36.53
    10:12.71 10:49.70 11:25.74 11:59.69
  2 Lerew, Teri               47 FORD-AZ             13:00.00   13:11.23
       34.49  1:12.39  1:50.42  2:29.50  3:08.83  3:48.03  4:27.77  5:07.37
     5:47.01  6:27.30  7:07.90  7:48.84  8:28.71  9:08.87  9:49.19 10:29.58
    11:10.59 11:51.69 12:32.12 13:11.23

Event 1  Women 60-64 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Menard, Joanne            64 MMAC-AZ             14:30.00   14:41.87
       38.65  1:23.21  2:08.29  2:52.96  3:37.02  4:21.87  5:06.64  5:51.32
     6:36.52  7:21.14  8:05.83  8:50.01  9:35.17 10:19.40 11:04.23 11:48.29
    12:32.98 13:17.36 14:00.69 14:41.87

Event 1  Women 65-69 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Gillies, Judy             65 FORD-AZ                   NT   16:21.98
       45.31  1:33.28  2:21.63  3:11.06  4:00.27  4:49.46  5:39.02  6:28.37
     7:18.04  8:07.88  8:57.08  9:46.61 10:36.02 11:24.40 12:13.43 13:01.86
    13:50.40 14:38.40 15:26.46 16:21.98

Event 1  Men 45-49 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Collins, Theodore         49 TSD2-AZ             13:44.68   13:50.35
       34.12  1:11.41  1:50.35  2:29.62  3:09.81  3:51.55  4:33.46  5:15.55
     5:57.29  6:39.35  7:21.63  8:04.41  8:46.91  9:31.32 10:14.43 10:58.07
    11:40.71 12:25.23 13:08.90 13:50.35
  2 Everett, Douglas          49 FORD-AZ             14:32.37   15:03.40
       40.80  1:26.28  2:11.92  2:58.06  3:44.54  4:32.32  5:17.62  6:03.59
     6:50.34  7:37.61  8:21.57  9:05.79  9:51.69 10:37.77 11:22.18 12:06.79
    12:52.83 13:37.84 14:21.20 15:03.40

Event 1  Men 55-59 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Roth, Barry               58 FORD-AZ             10:40.00   11:50.88
       32.87  1:08.10  1:43.49  2:19.31  2:54.74  3:30.50  4:05.92  4:41.71
     5:18.05  5:54.36  6:30.35  7:06.40  7:42.85  8:19.09  8:54.90  9:30.70
    10:06.24 10:41.89 11:16.84 11:50.88

Event 1  Men 60-64 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Woods, Leslie             60 Unattached          13:00.00   13:11.27
       37.24  1:15.81  1:54.65  2:34.21  3:14.21  3:54.39  4:34.75  5:15.09
     5:56.08  6:36.91  7:16.34  7:55.53  8:35.15  9:15.01  9:54.29 10:32.99
    11:11.65 11:50.22 12:29.03 13:11.27

Event 1  Men 65-69 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Kynion, Pete              65 GVSC-AZ             18:20.00   17:38.06
       48.66  1:39.93  2:32.07  3:25.03  4:19.01  5:13.01  6:07.31  7:01.36
     7:55.23  8:49.25  9:43.04 10:36.56 11:30.79 12:24.42 13:18.13 14:11.61
    15:04.55 15:57.61 16:49.89 17:38.06
  2 Winter, Larry             65 FORD-AZ                   NT   18:05.60
       33.45  1:11.67  1:49.37  2:27.00  3:36.00  4:38.52  5:34.96  6:29.44
     7:23.80  8:16.11 10:14.20 11:05.84 11:58.41 12:50.44 13:45.06 14:37.18
    15:29.54 16:21.65 17:12.69 18:05.60
  3 Thompson, Ed              66 SBM-AZ              20:00.00   18:39.64
       53.30  1:50.21  2:47.50  3:44.53  4:41.53  5:39.08  6:35.48  7:31.29
     8:26.95  9:22.41 10:18.30 11:14.39 12:10.53 13:06.60 14:03.38 15:00.30
    15:56.93 16:52.70 17:47.85 18:39.64
  4 Daugherty, Bill           69 YOSA-AZ             23:45.00   22:42.02
       59.32  2:06.92  3:13.01  4:19.01  5:24.12  6:32.54  7:37.83  8:46.74
     9:50.89 11:01.20 12:10.94 13:21.45 14:31.35 15:41.85 16:51.17 18:03.17
    19:15.40 20:24.01 21:33.78 22:42.02

Event 2  Women 18-24 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Truxes, Nicole            22 SDM-AZ              19:45.00   19:19.17
       31.02  1:04.87  1:40.00  2:15.07           2:50.09  3:25.23  4:00.47
     4:35.83  5:11.00           5:46.51  6:21.96  6:57.23  7:32.58  8:07.94
              8:43.32  9:18.51  9:53.87 10:29.12          11:04.40 11:39.47
    12:14.53 12:50.05 13:25.89          14:01.38 14:36.93 15:12.55 15:48.13
    19:19.17

Event 2  Women 30-34 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Taylor, Amy               34 FORD-AZ             30:00.00   23:01.54
       37.34  1:18.11  1:59.79  2:41.80           3:24.08  4:06.32  4:48.11
     5:29.64  6:11.85           6:54.01  7:35.76  8:17.44  8:59.97  9:41.91
             10:23.64 11:05.86 11:47.67 12:29.62          13:11.50 13:53.55
    14:35.47 15:17.47 15:59.22          16:41.26 17:23.94 18:06.45 18:48.49
    23:01.54

Event 2  Women 45-49 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 DeLozier, Anna            49 Unattached          21:00.00   20:41.79
       34.63  1:12.47  1:50.78  2:28.98           3:07.38  3:46.01  4:24.32
     5:02.71  5:41.09           6:19.55  6:57.97  7:36.31  8:14.86  8:52.99
              9:31.22 10:09.17 10:47.15 11:24.97          12:03.00 12:40.80
    13:18.23 13:55.63 14:33.13          15:10.42 15:47.62 16:24.51 17:01.32
    20:41.79

Event 2  Women 60-64 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Mitchell, Lucy            64 FORD-AZ             28:00.00   27:25.83
       45.25  1:33.32  2:22.51  3:11.96           4:02.25  4:52.38  5:42.80
     6:32.63  7:22.95           8:12.61  9:03.01  9:53.41 10:43.18 11:33.73
             12:23.76 13:14.00 14:04.29 14:54.38          15:44.95 16:35.11
    17:25.59 18:16.47 19:07.09          19:56.00 20:46.71 21:36.90 22:27.04
    27:25.83

Event 2  Men 35-39 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Ashbeck, Jeff             38 FORD-AZ             18:20.00   18:37.85
       30.11  1:03.15  1:36.74  2:10.13           2:42.76  3:15.76  3:48.84
     4:22.09  4:56.07           5:29.95  6:04.14  6:37.49  7:11.33  7:45.35
              8:19.56  8:54.06  9:28.30 10:02.55          10:37.02 11:11.33
    11:45.72 12:20.07 12:54.31          13:28.84 14:03.53 14:38.12 15:12.86
    18:37.85

Event 2  Men 60-64 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Kissman, Gord             62 Unattached          35:00.00   27:59.86
       44.08  1:32.12  2:22.22  3:12.45           4:02.07  4:53.01  5:44.72
     6:36.75  7:28.67           8:20.24  9:11.85 10:03.34 10:54.61 11:47.20
             12:39.53 13:31.15 14:22.75 15:13.58          16:05.29 16:59.42
    17:51.25 18:43.35 19:35.79          20:27.46 21:19.06 22:09.90 23:01.65
    27:59.86

Event 2  Men 70-74 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Jones, Bob                70 GVSC-AZ             29:00.00   26:06.35
       43.61  1:31.37  2:20.60  3:09.38           3:58.57  4:46.97  5:35.37
     6:23.45  7:11.43           7:59.96  8:47.81  9:36.03 10:24.27 11:12.30
             12:00.02 12:48.15 13:35.79 14:23.39          15:10.17 15:57.51
    16:45.00 17:32.49 18:19.93          19:07.31 19:54.26 20:41.21 21:28.14
    26:06.35
  2 Duringer, Richard         72 UNAT-SP                   NT   28:09.67
       47.02  1:35.84  2:28.09           3:17.51  5:02.53
                       6:45.88  7:38.13  8:31.26  9:25.81 11:12.56 12:05.77
                                        15:38.89 16:32.12
                      17:26.69 18:19.10 19:13.41 20:07.07 21:00.94 28:09.67

Event 3  Women 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Ferro, Claire             24 VOSY-AZ              2:10.00    2:05.97
       28.92  1:00.39  1:32.77  2:05.97

Event 3  Women 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Morrison, Erin            25 FORD-AZ              2:05.10    2:04.08
       29.06  1:00.80  1:32.35  2:04.08
  2 Nelson, Christine         28 FORD-AZ              2:18.00    2:14.51
       29.16  1:01.88  1:37.63  2:14.51

Event 3  Women 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Inboden, Jen              32 FAST-AZ              2:25.19    2:28.40
       32.76  1:09.98  1:48.93  2:28.40

Event 3  Women 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Farsjo, Celestena         35 FORD-AZ              2:12.00    2:08.31
       29.79  1:02.22  1:35.58  2:08.31
  2 Swingle, Kristen          36 FORD-AZ              2:21.00    2:20.58
       32.79  1:07.43  1:43.79  2:20.58

Event 3  Women 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Kadet, Traci              43 WSSF-AZ              2:50.00    2:46.98
       37.10  1:18.41  2:02.57  2:46.98

Event 3  Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Major, Becki              49 FORD-AZ              2:22.22    2:18.65
       32.88  1:07.81  1:43.08  2:18.65

Event 3  Women 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Dawson-Cook, Susan        50 SBM-AZ               2:28.00    2:22.97
       33.44  1:09.64  1:46.68  2:22.97

Event 3  Women 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Hemauer, Carol            56 Unattached           3:30.00    2:47.05
       37.30  1:19.96  2:03.75  2:47.05

Event 3  Women 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Gillies, Judy             65 FORD-AZ              2:59.39    3:01.11
       42.19  1:28.42  2:15.15  3:01.11
  2 Apodoca, Joyce            69 GVSC-AZ              3:35.00    3:30.86
       46.86  1:40.08  2:36.87  3:30.86
  3 Pierce, Joan              67 SBM-AZ               4:30.00    4:40.98
       58.32  2:04.44  3:25.09  4:40.98

Event 3  Women 70-74 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Miller, Jan               74 GVSC-AZ              3:15.00    3:24.02
       46.57  1:37.89  2:32.04  3:24.02
  2 Fritz, Jill               72 SBM-AZ               3:38.18    3:46.75
       50.00  1:49.03  2:48.20  3:46.75

Event 3  Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Landau, Steve             49 Unattached           2:25.00    2:25.94
       32.37  1:07.43  1:45.16  2:25.94

Event 3  Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Roth, Barry               58 FORD-AZ              2:00.00    2:01.95
       28.19    58.79  1:30.29  2:01.95
  2 Oppenheimer, William      56 YOSA-AZ              2:50.00    2:32.55
       33.30  1:10.34  1:51.44  2:32.55
  3 Ferko, Christopher        55 FAST-AZ              3:15.00    3:01.89
       37.64  1:22.50  2:12.68  3:01.89

Event 3  Men 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Woods, Leslie             60 Unattached           2:30.00    2:23.65
       33.47  1:09.69  1:47.23  2:23.65

Event 3  Men 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Roberts, Steve            67 SBM-AZ               3:00.00    2:53.60
       38.18  1:22.83  2:08.88  2:53.60
  2 Welton, John              66 KTA-AZ               2:58.00    3:02.52
       42.12  1:28.04  2:15.59  3:02.52
  3 Thompson, Ed              66 SBM-AZ               3:10.00    3:10.19
       41.90  1:29.52  2:20.15  3:10.19
  4 Snyder, Edward            69 SBM-AZ               3:40.00    3:10.32
       38.43  1:22.93  2:13.05  3:10.32
  5 Kynion, Pete              65 GVSC-AZ              3:14.00    3:13.84
       46.81  1:36.16  2:26.46  3:13.84
  6 Coleman, James            66 Unattached           4:05.58    3:48.07
       49.81  1:48.56  2:49.43  3:48.07

Event 3  Men 70-74 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Pierce, Ted               70 SBM-AZ               3:06.00    3:01.14
       43.94  1:29.89  2:17.19  3:01.14
  2 Peterson, Glen            74 SBM-AZ               3:15.00    3:16.22
       44.95  1:34.25  2:25.85  3:16.22
  3 Proffitt, Steve           72 SBM-AZ               3:10.00    3:16.88
       45.00  1:33.50  2:23.36  3:16.88

Event 3  Men 75-79 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Tewksbury, Glenn          79 SBM-AZ               3:05.83    3:10.24
       41.50  1:28.79  2:20.08  3:10.24

Event 3  Men 80-84 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Miller, Bob               83 GVSC-AZ              3:15.00    3:04.02
       43.13  1:29.52  2:16.52  3:04.02

Event 4  Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Thompson, Emily           27 FORD-AZ                32.25      29.69
  2 Schneider, Leah           28 SDM-AZ                 31.00      30.35

Event 4  Women 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Worden, Michelle          34 FORD-AZ                29.00      29.89

Event 4  Women 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Rundle, Jennifer          39 WSSF-AZ                48.00      37.33

Event 4  Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Cluck, Jennifer           41 YOSA-AZ                40.00      37.40

Event 4  Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 DeLozier, Anna            49 Unattached             35.00      34.77
  2 Guvenen, Sarah            46 Unattached             58.00      43.00

Event 4  Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Martin, Stephanie         53 FORD-AZ                40.00      35.63

Event 4  Women 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Weinberg, Wendy           67 PHX-AZ                 48.86      50.57

Event 4  Women 70-74 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Miller, Jan               74 GVSC-AZ                50.00      56.24

Event 4  Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Oetzel, Stephen           33 Unattached             27.00      26.48

Event 4  Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Valle, Marc               38 SDM-AZ                 25.60      25.64

Event 4  Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Courtney, Christopher     40 SDM-AZ                 31.43      30.04

Event 4  Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Vera, Chris               45 FORD-AZ                35.00      28.94
  2 Washburn, John            49 FORD-AZ                34.00      31.95
  3 Everett, Douglas          49 FORD-AZ                38.25      41.09

Event 4  Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 DiTolla, Robert           58 FORD-AZ                29.00      30.09

Event 4  Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Altfeld, Cliff            60 FORD-AZ                44.00      40.49

Event 4  Men 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Springer, Doug            66 SBM-AZ                 34.00      29.06
  2 Shaffer, Craig            66 GVSC-AZ                34.00      33.49

Event 4  Men 70-74 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Proffitt, Steve           72 SBM-AZ                 42.00      46.55
  2 Jones, Bob                70 GVSC-AZ                50.00      50.45

Event 4  Men 80-84 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Fritz, Jack               80 SBM-AZ                 55.80      55.58

Event 5  Women 25-29 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Nelson, Christine         28 FORD-AZ              2:25.00    2:32.21
       34.31  1:13.01  1:52.69  2:32.21

Event 5  Women 45-49 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Lerew, Teri               47 FORD-AZ              2:50.00    2:46.22
       39.42  1:20.92  2:03.67  2:46.22

Event 5  Women 50-54 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Dawson-Cook, Susan        50 SBM-AZ               3:00.00    3:00.56
       43.55  1:29.23  2:15.21  3:00.56

Event 5  Women 55-59 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Surdoval, Nancy           59 FORD-AZ              3:30.00    3:14.54
       45.71  1:34.51  2:25.40  3:14.54

Event 5  Men 65-69 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Shaffer, Craig            66 GVSC-AZ              2:58.00    2:56.79
       42.15  1:26.44  2:11.94  2:56.79

Event 5  Men 70-74 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Pierce, Ted               70 SBM-AZ               4:30.00    3:52.47
       57.63  1:55.97  2:55.87  3:52.47

Event 5  Men 80-84 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Miller, Bob               83 GVSC-AZ              3:15.00    3:14.89
       47.26  1:36.25  2:26.23  3:14.89

Event 6  Women 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Schneider, Leah           28 SDM-AZ               1:20.00    1:18.75
       36.63  1:18.75

Event 6  Women 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Duane, Debbie             58 SDM-AZ               1:47.40    1:47.01
       49.91  1:47.01

Event 6  Women 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Merena, Elizabeth         60 BCTM-7               1:35.00    1:36.93
       46.28  1:36.93
  2 Kissman, Darien           62 Unattached           2:00.00    1:47.83
       51.81  1:47.83
  3 Mitchell, Lucy            64 FORD-AZ              2:00.00    1:58.98
       57.43  1:58.98

Event 6  Women 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Gillies, Judy             65 FORD-AZ              1:45.53    1:51.23
       52.63  1:51.23
  2 Weinberg, Wendy           67 PHX-AZ               1:52.98    1:56.98
       55.71  1:56.98

Event 6  Women 70-74 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Jaffe, Kristin            74 SLN-AZ               2:00.00    1:49.77
       51.88  1:49.77
  2 Miller, Jan               74 GVSC-AZ              1:58.00    2:00.70
       57.03  2:00.70

Event 6  Men 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Feinerman, Sean           23 Unattached           1:15.56    1:13.01
       34.70  1:13.01

Event 6  Men 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Swick, Taylor             29 SDM-AZ                    NT    1:09.67

Event 6  Men 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Ashbeck, Jeff             38 FORD-AZ              1:06.00    1:08.24
       32.38  1:08.24

Event 6  Men 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Hast, Michael             42 YOSA-AZ              1:15.00    1:14.32
       35.29  1:14.32

Event 6  Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Duffield, Brian           47 FORD-AZ              1:05.00    1:05.23
       30.58  1:05.23
  2 Poleo, Tony               47 MMAC-AZ              1:20.00    1:11.50
       34.74  1:11.50

Event 6  Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Vargas, Daniel            52 PHX-AZ               1:08.00    1:09.82
       32.58  1:09.82

Event 6  Men 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Dannenberg, James         68 WMAC-WI              1:22.00    1:22.95
       38.59  1:22.95
  2 Welton, John              66 KTA-AZ               1:39.00    1:42.23
       49.00  1:42.23
 -- Daugherty, Bill           69 YOSA-AZ              2:30.00         DQ
     1:00.31       DQ

Event 6  Men 70-74 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Monroe, Thomas            72 PHX-AZ               2:30.59    2:30.85
     1:08.08  2:30.85

Event 6  Men 80-84 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Fritz, Jack               80 SBM-AZ               2:19.88    2:23.15
     1:07.31  2:23.15

Event 7  Women 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Ferro, Claire             24 VOSY-AZ                57.00      57.76
       28.09    57.76

Event 7  Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Morrison, Erin            25 FORD-AZ                57.50      57.36
       27.66    57.36

Event 7  Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Inboden, Jen              32 FAST-AZ              1:05.81    1:06.00

Event 7  Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Farsjo, Celestena         35 FORD-AZ                59.50      56.59
  2 Swingle, Kristen          36 FORD-AZ              1:07.00    1:04.72

Event 7  Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Kadet, Traci              43 WSSF-AZ              1:25.00    1:14.62
       35.47  1:14.62

Event 7  Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Duffield, Carolyn         46 FORD-AZ              1:00.00    1:00.81

Event 7  Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Martin, Stephanie         53 FORD-AZ              1:08.00    1:06.50

Event 7  Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Duane, Debbie             58 SDM-AZ               1:33.80    1:36.57
       45.56  1:36.57

Event 7  Women 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Kissman, Darien           62 Unattached           1:40.00    1:29.36
       44.11  1:29.36

Event 7  Women 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Ambrose, Petey            74 MESC-NE              1:43.40    1:42.27
       50.39  1:42.27
  2 Fritz, Jill               72 SBM-AZ               1:38.98    1:42.62
       48.71  1:42.62
  3 Tewksbury, Patricia       72 SBM-AZ                    NT    2:08.95
       58.02  2:08.95

Event 7  Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Swick, Taylor             29 SDM-AZ                    NT      54.80
       26.02    54.80

Event 7  Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Oetzel, Stephen           33 Unattached             54.00      54.60
       26.31    54.60

Event 7  Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Valle, Marc               38 SDM-AZ                 51.71      52.27
       25.28    52.27

Event 7  Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Courtney, Christopher     40 SDM-AZ               1:01.19      57.39
  2 Hast, Michael             42 YOSA-AZ              1:02.00      59.99

Event 7  Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Herrmann, Michael         45 TSD2-AZ                54.91      56.39
       26.65    56.39
  2 Herrmann, Mark            45 YOSA-AZ                58.00      58.12
       27.63    58.12
  3 Collins, Theodore         49 TSD2-AZ              1:03.49    1:04.37
  4 Landau, Steve             49 Unattached           1:03.00    1:05.87
  5 Blanchard, Doug           48 FORD-AZ              1:16.43    1:12.78

Event 7  Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Roth, Barry               58 FORD-AZ                54.00      56.72
       27.60    56.72
  2 Gehlsen, Kurt             56 FORD-AZ              1:05.00    1:04.07
  3 Oppenheimer, William      56 YOSA-AZ              1:20.00    1:08.56
       32.00  1:08.56
  4 Ferko, Christopher        55 FAST-AZ              1:25.20    1:17.51
       35.16  1:17.51

Event 7  Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Woods, Leslie             60 Unattached           1:10.00    1:06.00
  2 Allison, Jack             62 SBM-AZ               1:10.00    1:09.56
  3 Altfeld, Cliff            60 FORD-AZ              1:16.00    1:14.34

Event 7  Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Winter, Larry             65 FORD-AZ              1:03.00    1:02.30
  2 Roberts, Steve            67 SBM-AZ               1:24.00    1:16.60
       36.95  1:16.60
  3 Welton, John              66 KTA-AZ               1:24.00    1:24.19
       40.49  1:24.19
  4 Thompson, Ed              66 SBM-AZ               1:20.00    1:24.67
  5 Coleman, James            66 Unattached           2:01.58    1:46.35
       49.98  1:46.35

Event 7  Men 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Pierce, Ted               70 SBM-AZ               1:30.00    1:15.94
       36.45  1:15.94
  2 Peterson, Glen            74 SBM-AZ               1:27.00    1:31.00
       44.16  1:31.00
  3 Duringer, Richard         72 UNAT-SP                   NT    1:34.44
       43.34  1:34.44
  4 Monroe, Thomas            72 PHX-AZ               2:45.59    2:45.75
     1:14.78  2:45.75

Event 7  Men 75-79 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Tewksbury, Glenn          79 SBM-AZ               1:22.16    1:25.79
       40.38  1:25.79

Event 7  Men 80-84 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Fritz, Jack               80 SBM-AZ               1:31.44    1:34.48
       45.31  1:34.48

Event 8  Women 18-24 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Truxes, Nicole            22 SDM-AZ               2:25.00    2:20.01
       29.26  1:05.38  1:47.36  2:20.01

Event 8  Women 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Schneider, Leah           28 SDM-AZ               2:30.00    2:32.02
       33.05  1:15.04  1:59.30  2:32.02
  2 Nelson, Christine         28 FORD-AZ              2:40.00    2:32.51
       32.24  1:10.36  1:56.72  2:32.51

Event 8  Women 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Worden, Michelle          34 FORD-AZ              2:20.00    2:24.05
       30.81  1:08.30  1:49.62  2:24.05

Event 8  Women 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Cluck, Jennifer           41 YOSA-AZ              3:19.00    3:11.33
       39.51  1:27.56  2:24.85  3:11.33

Event 8  Women 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Dawson-Cook, Susan        50 SBM-AZ               2:50.00    2:44.53
       35.88  1:20.18  2:06.63  2:44.53

Event 8  Women 60-64 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Mitchell, Lucy            64 FORD-AZ              4:00.00    3:35.78
       50.52  1:47.12  2:47.29  3:35.78

Event 8  Women 65-69 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Weinberg, Wendy           67 PHX-AZ               3:56.68    4:04.12
       53.98  2:07.29  3:12.95  4:04.12

Event 8  Men 18-24 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Feinerman, Sean           23 Unattached           2:30.56    2:24.07
       30.78  1:08.48  1:50.42  2:24.07

Event 8  Men 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Vera, Chris               45 FORD-AZ              2:45.00    2:34.56
       30.48  1:08.94  1:55.84  2:34.56

Event 8  Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Shake, Scott              54 FORD-AZ              2:17.00    2:18.01
       30.62  1:06.66  1:47.04  2:18.01

Event 8  Men 65-69 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Kynion, Pete              65 GVSC-AZ              3:45.00    3:50.35
       52.74  1:52.37  3:00.54  3:50.35

Event 8  Men 70-74 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Bolze, Joseph             73 METR-6               3:10.00    3:25.09
       46.69  1:41.22  2:39.68  3:25.09

Event 9  Women 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Thompson, Emily           27 FORD-AZ                35.56      32.64

Event 9  Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Lerew, Teri               47 FORD-AZ                36.50      35.05
  2 DeLozier, Anna            49 Unattached             35.00      35.37
  3 Guvenen, Sarah            46 Unattached             50.00      44.18

Event 9  Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
 -- Surdoval, Nancy           59 FORD-AZ                40.00         DQ

Event 9  Women 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Arthurs, Susan            62 GVSC-AZ              1:05.13    1:05.67

Event 9  Women 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Apodoca, Joyce            69 GVSC-AZ                55.00      52.32
  2 Pierce, Joan              67 SBM-AZ               1:30.00      57.81

Event 9  Women 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Fritz, Jill               72 SBM-AZ                 50.08      50.92
  2 Ambrose, Petey            74 MESC-NE                54.78      56.75
  3 Tewksbury, Patricia       72 SBM-AZ                    NT    1:01.44

Event 9  Women 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Bayly, Helen              75 FORD-AZ              1:09.00    1:09.48

Event 9  Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Collins, Theodore         49 TSD2-AZ                32.83      34.54
  2 Everett, Douglas          49 FORD-AZ                46.53      43.80

Event 9  Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Springer, Doug            66 SBM-AZ                 34.00      33.13
  2 Thompson, Ed              66 SBM-AZ                 50.00      45.95
  3 Snyder, Edward            69 SBM-AZ                    NT      50.38
 -- Roberts, Steve            67 SBM-AZ                 48.00         DQ

Event 9  Men 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Pierce, Ted               70 SBM-AZ               1:05.00      44.84
  2 Proffitt, Steve           72 SBM-AZ                 47.00      47.19
  3 Peterson, Glen            74 SBM-AZ                 52.00      51.38
  4 Jones, Bob                70 GVSC-AZ                50.00      53.02

Event 9  Men 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Tewksbury, Glenn          79 SBM-AZ                 49.18      48.67

Event 9  Men 80-84 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Miller, Bob               83 GVSC-AZ                43.00      42.69

Event 10  Men 35-39 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Valle, Marc               38 SDM-AZ               2:08.95    2:12.55
       29.41  1:03.04  1:38.15  2:12.55

Event 10  Men 55-59 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 DiTolla, Robert           58 FORD-AZ              2:30.00    2:29.85
       33.52  1:10.94  1:50.14  2:29.85

Event 10  Men 70-74 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Bolze, Joseph             73 METR-6               3:40.00    3:38.19
       46.82  1:39.61  3:38.19

Event 11  Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Schneider, Leah           28 SDM-AZ               1:10.00    1:11.17
       33.12  1:11.17
  2 Morrison, Erin            25 FORD-AZ              1:11.50    1:13.52
       34.71  1:13.52

Event 11  Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Rundle, Jennifer          39 WSSF-AZ                   NT    1:24.85
       38.54  1:24.85

Event 11  Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Cluck, Jennifer           41 YOSA-AZ              1:32.00    1:26.68
       40.02  1:26.68
  2 Kadet, Traci              43 WSSF-AZ              1:40.00    1:27.78
       41.98  1:27.78

Event 11  Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Surdoval, Nancy           59 FORD-AZ              1:30.00    1:26.85
       40.02  1:26.85
  2 Hemauer, Carol            56 Unattached           1:30.00    1:31.15
       43.19  1:31.15

Event 11  Women 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Kissman, Darien           62 Unattached           1:55.00    1:48.17
       55.40  1:48.17
  2 Arthurs, Susan            62 GVSC-AZ              2:25.10    2:23.31
     1:07.95  2:23.31

Event 11  Women 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Pierce, Joan              67 SBM-AZ               3:10.00    2:25.00
     1:05.74  2:25.00

Event 11  Women 70-74 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Ambrose, Petey            74 MESC-NE              1:58.00    2:01.18
       57.50  2:01.18
  2 Fritz, Jill               72 SBM-AZ               1:59.01    2:07.27
       57.66  2:07.27

Event 11  Women 75-79 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Bayly, Helen              75 FORD-AZ              2:47.00    2:53.32
     1:18.81  2:53.32

Event 11  Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Herrmann, Michael         45 TSD2-AZ              1:04.79    1:04.95
       30.64  1:04.95
  2 Herrmann, Mark            45 YOSA-AZ              1:15.00    1:06.91
       30.64  1:06.91
  3 Washburn, John            49 FORD-AZ              1:19.00    1:15.65
       35.39  1:15.65
  4 Blanchard, Doug           48 FORD-AZ              1:48.00    1:30.21
       45.91  1:30.21
 -- Vera, Chris               45 FORD-AZ              1:15.00         DQ
       33.64       DQ

Event 11  Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Vargas, Daniel            52 PHX-AZ               1:04.00    1:05.56
       31.77  1:05.56

Event 11  Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Gehlsen, Kurt             56 FORD-AZ              1:20.00    1:19.15
       36.99  1:19.15
 -- Oppenheimer, William      56 YOSA-AZ              1:45.00         DQ
       42.40       DQ

Event 11  Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Altfeld, Cliff            60 FORD-AZ              1:34.00    1:33.77
       45.64  1:33.77

Event 11  Men 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Welton, John              66 KTA-AZ               1:32.00    1:38.83
       48.72  1:38.83
  2 Kynion, Pete              65 GVSC-AZ              1:48.00    1:47.22
       51.63  1:47.22

Event 11  Men 70-74 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Proffitt, Steve           72 SBM-AZ               1:33.00    1:39.15
       46.06  1:39.15

Event 11  Men 75-79 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Tewksbury, Glenn          79 SBM-AZ               1:53.65    1:55.49
       54.64  1:55.49

Event 12  Women 45-49 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Lerew, Teri               47 FORD-AZ              6:20.00    5:53.94
       36.82  1:19.27  2:05.32  2:51.59  3:41.10  4:31.21  5:13.04  5:53.94

Event 12  Men 45-49 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Vera, Chris               45 FORD-AZ              5:30.00    5:47.29
       33.98  1:16.09  2:02.36  2:48.39  3:35.66  4:25.46  5:07.13  5:47.29

Event 12  Men 50-54 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Shake, Scott              54 FORD-AZ              4:53.00    4:54.39
       32.60  1:09.64  1:48.61  2:26.61  3:08.61  3:50.13  4:23.44  4:54.39

Event 12  Men 70-74 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Bolze, Joseph             73 METR-6               7:15.00    7:38.26
       48.43  2:47.10  3:47.08  4:46.82  5:46.06  6:36.74  7:24.10  7:38.26

Event 13  Women 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Worden, Michelle          34 FORD-AZ                33.30      34.22

Event 13  Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Rundle, Jennifer          39 WSSF-AZ                   NT      43.22

Event 13  Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Kadet, Traci              43 WSSF-AZ                50.00      48.94

Event 13  Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 DeLozier, Anna            49 Unattached             45.00      41.34

Event 13  Women 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Duane, Debbie             58 SDM-AZ                 46.80      47.58

Event 13  Women 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Merena, Elizabeth         60 BCTM-7                 43.00      43.56
  2 Kissman, Darien           62 Unattached             55.00      47.03
  3 Arthurs, Susan            62 GVSC-AZ                   NT    1:15.19

Event 13  Women 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Weinberg, Wendy           67 PHX-AZ                 50.42      52.92

Event 13  Women 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Jaffe, Kristin            74 SLN-AZ                 50.00      48.30
  2 Tewksbury, Patricia       72 SBM-AZ                    NT    1:08.86

Event 13  Women 75-79 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Bayly, Helen              75 FORD-AZ              1:49.00    1:39.05

Event 13  Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Hast, Michael             42 YOSA-AZ                35.00      33.70

Event 13  Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Duffield, Brian           47 FORD-AZ                30.00      30.15
  2 Poleo, Tony               47 MMAC-AZ                37.50      31.40
  3 Blanchard, Doug           48 FORD-AZ                40.06      39.05
  4 Landau, Steve             49 Unattached             38.20      39.75
  5 Collins, Theodore         49 TSD2-AZ                38.35      39.95

Event 13  Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Vargas, Daniel            52 PHX-AZ                 30.30      31.87
  2 Ziarnik, William          51 YOSA-AZ                37.00      38.79

Event 13  Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Altfeld, Cliff            60 FORD-AZ                50.00      45.64
 -- Allison, Jack             62 SBM-AZ                 40.00         DQ

Event 13  Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Springer, Doug            66 SBM-AZ                 36.00      32.72
  2 Snyder, Edward            69 SBM-AZ               1:05.00    1:07.89

Event 13  Men 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Peterson, Glen            74 SBM-AZ                 56.00      59.04
  2 Monroe, Thomas            72 PHX-AZ               1:45.30    1:10.13

Event 13  Men 80-84 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Fritz, Jack               80 SBM-AZ               1:03.80    1:00.05

Event 14  Women 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Farsjo, Celestena         35 FORD-AZ              1:10.00    1:05.17

Event 14  Women 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Duffield, Carolyn         46 FORD-AZ              1:15.00    1:15.74

Event 14  Women 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Surdoval, Nancy           59 FORD-AZ              1:30.00    1:31.35

Event 14  Women 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Mitchell, Lucy            64 FORD-AZ              1:50.00    1:44.79
       51.43  1:44.79

Event 14  Women 70-74 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Miller, Jan               74 GVSC-AZ              2:00.00    1:58.87
       58.29  1:58.87

Event 14  Women 75-79 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Bayly, Helen              75 FORD-AZ              2:46.00    1:09.44

Event 14  Men 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Everett, Douglas          49 FORD-AZ              1:41.25    1:33.50

Event 14  Men 70-74 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Jones, Bob                70 GVSC-AZ              1:50.00    1:51.08

Event 14  Men 75-79 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Tewksbury, Glenn          79 SBM-AZ               1:50.14    1:51.04
       52.79  1:51.04

Event 14  Men 80-84 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Miller, Bob               83 GVSC-AZ              2:00.00    1:34.46
       45.90  1:34.46

Event 15  Women 18-24 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Truxes, Nicole            22 SDM-AZ               5:50.00    5:38.37
       31.27  1:05.78  1:40.85  2:15.37  2:49.81  3:24.14  3:58.29  4:32.24
     5:05.84  5:38.37

Event 15  Women 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Inboden, Jen              32 FAST-AZ              6:33.94    6:39.53
       34.35  1:12.86  1:53.12  2:33.97  3:14.86  3:56.38  4:37.80  5:18.81
     6:00.11  6:39.53

Event 15  Women 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 DeLozier, Anna            49 Unattached           6:09.00    6:11.23
       34.98  1:13.10  1:51.04  2:28.87  3:06.65  3:43.97  4:21.04  4:58.38
     5:35.34  6:11.23

Event 15  Women 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Hemauer, Carol            56 Unattached           7:30.00    7:40.79
       38.99  1:25.14  2:12.22  2:59.90  3:48.44  4:35.74  5:22.24  6:09.10
     6:54.70  7:40.79

Event 15  Women 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Gillies, Judy             65 FORD-AZ              7:50.38    8:05.67
       45.32  1:33.48  2:22.83  3:12.28  4:02.06  4:51.33  5:40.40  6:29.76
     7:18.77  8:05.67
  2 Weinberg, Wendy           67 PHX-AZ               8:47.35    9:08.01
       48.72  1:43.27  2:39.19  3:34.88  4:30.73  5:26.83  6:23.18  7:19.66
     8:14.94  9:08.01

Event 15  Men 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Swick, Taylor             29 SDM-AZ                    NT    5:25.15
       27.62    58.76  1:32.32  2:06.09  2:40.02  3:13.67  3:47.38  4:21.31
     4:54.21  5:25.15

Event 15  Men 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Herrmann, Michael         45 TSD2-AZ              5:47.88    5:57.43
       31.38  1:05.76  1:40.42  2:16.24  2:52.10  3:28.66  4:05.69  4:43.26
     5:20.97  5:57.43
  2 Landau, Steve             49 Unattached           6:30.00    6:54.39
       36.64  1:16.78  1:58.26  2:40.78  3:23.55  4:06.55  4:49.60  5:32.18
     6:14.29  6:54.39

Event 15  Men 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Shake, Scott              54 FORD-AZ              6:25.00    6:21.66
       32.57  1:07.39  1:42.30  2:15.98  3:02.31  3:38.60  4:22.94  5:04.11
     5:40.43  6:21.66

Event 15  Men 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Roth, Barry               58 FORD-AZ              5:40.00    5:37.93
       31.10  1:05.35  1:40.20  2:15.39  2:50.64  3:25.44  3:59.40  4:33.09
     5:06.80  5:37.93
  2 Oppenheimer, William      56 YOSA-AZ              7:00.00    7:18.50
       37.25  1:18.39  2:01.15  5:48.32  7:25.27  7:43.79  7:56.40  8:08.28
     7:18.50

Event 15  Men 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Woods, Leslie             60 Unattached           7:15.00    6:38.14
       37.75  1:18.77  1:59.75  2:40.47  3:21.08  4:01.33  4:41.21  5:20.76
     5:59.86  6:38.14

Event 15  Men 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Kynion, Pete              65 GVSC-AZ              9:05.00    8:52.12
       48.64  1:41.07  2:35.04  3:29.29  4:24.19  5:19.12  6:13.49  7:07.78
     8:01.44  8:52.12

Event 15  Men 80-84 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Miller, Bob               83 GVSC-AZ              8:15.00    8:22.14
       46.90  1:37.14  2:29.26  3:19.30  4:10.60  5:02.34  5:53.20  6:43.64
     7:32.91  8:22.14

Event 16  Women 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Morrison, Erin            25 FORD-AZ              1:12.50    1:14.17
       33.69  1:14.17
  2 Schneider, Leah           28 SDM-AZ               1:07.00    1:15.06
       33.04  1:15.06

Event 16  Women 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Worden, Michelle          34 FORD-AZ              1:30.00    1:08.18
       31.99  1:08.18

Event 16  Women 60-64 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Mitchell, Lucy            64 FORD-AZ              1:50.00    1:49.75
       50.99  1:49.75

Event 16  Men 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Oetzel, Stephen           33 Unattached           1:01.00    1:01.51
       27.80  1:01.51

Event 16  Men 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Valle, Marc               38 SDM-AZ                 56.67      58.07
       27.33    58.07
  2 Ashbeck, Jeff             38 FORD-AZ                57.00      58.25
       27.48    58.25

Event 16  Men 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Hast, Michael             42 YOSA-AZ              1:15.00    1:06.64
       31.19  1:06.64

Event 16  Men 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Vera, Chris               45 FORD-AZ              1:15.00    1:06.79
       31.31  1:06.79
  2 Everett, Douglas          49 FORD-AZ              1:32.22    1:35.12
       44.48  1:35.12

Event 16  Men 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 DiTolla, Robert           58 FORD-AZ              1:05.00    1:06.85
       31.28  1:06.85

Event 16  Men 65-69 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Shaffer, Craig            66 GVSC-AZ              1:27.00    1:22.13
       36.89  1:22.13

Event 16  Men 70-74 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Jones, Bob                70 GVSC-AZ              2:00.00    1:56.64
       54.27  1:56.64

Event 17  Women 50-54 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Dawson-Cook, Susan        50 SBM-AZ               3:00.00    3:01.53
       41.33  1:27.97  2:15.27  3:01.53

Event 17  Women 60-64 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Merena, Elizabeth         60 BCTM-7               3:30.00    3:31.99
       47.27  1:43.31  2:38.28  3:31.99

Event 17  Women 70-74 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Miller, Jan               74 GVSC-AZ              4:04.00    4:20.00
              1:00.97  4:20.00

Event 17  Men 45-49 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Duffield, Brian           47 FORD-AZ              2:30.00    2:29.45
       32.86  1:10.31  1:49.77  2:29.45

Event 17  Men 50-54 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Vargas, Daniel            52 PHX-AZ               2:30.00    2:32.95
       34.61  1:13.17  1:52.11  2:32.95

Event 17  Men 70-74 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Bolze, Joseph             73 METR-6               3:25.00    3:40.13
       48.92  1:45.05  2:43.31  3:40.13
  2 Monroe, Thomas            72 PHX-AZ               4:36.50    5:50.53
     1:13.32  2:40.40  4:13.45  5:50.53

Event 18  Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Ferro, Claire             24 VOSY-AZ                27.00      26.52

Event 18  Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Morrison, Erin            25 FORD-AZ                26.50      26.43
  2 Thompson, Emily           27 FORD-AZ                30.01      28.57

Event 18  Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Farsjo, Celestena         35 FORD-AZ                26.50      25.31
  2 Swingle, Kristen          36 FORD-AZ                32.50      29.43

Event 18  Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Duffield, Carolyn         46 FORD-AZ                28.00      28.33
  2 Major, Becki              49 FORD-AZ                29.99      28.94
  3 Guvenen, Sarah            46 Unattached             49.00      38.07

Event 18  Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Duane, Debbie             58 SDM-AZ                 41.05      40.32

Event 18  Women 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Merena, Elizabeth         60 BCTM-7                 34.00      32.85
  2 Kissman, Darien           62 Unattached             45.00      37.94
  3 Arthurs, Susan            62 GVSC-AZ                50.53      53.15

Event 18  Women 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Apodoca, Joyce            69 GVSC-AZ                40.00      40.69

Event 18  Women 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Fritz, Jill               72 SBM-AZ                 41.56      43.66
  2 Ambrose, Petey            74 MESC-NE                46.25      46.99

Event 18  Women 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Bayly, Helen              75 FORD-AZ                56.00      56.35

Event 18  Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Feinerman, Sean           23 Unattached             28.56      26.61

Event 18  Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Oetzel, Stephen           33 Unattached             25.00      24.66

Event 18  Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Valle, Marc               38 SDM-AZ                 23.60      23.44

Event 18  Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Courtney, Christopher     40 SDM-AZ                 26.87      26.13
  2 Hast, Michael             42 YOSA-AZ                29.00      27.24

Event 18  Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Herrmann, Michael         45 TSD2-AZ                25.21      25.69
  2 Herrmann, Mark            45 YOSA-AZ                28.00      26.01
  3 Washburn, John            49 FORD-AZ                31.00      28.22
  4 Collins, Theodore         49 TSD2-AZ                28.56      29.59
  5 Landau, Steve             49 Unattached             29.06      29.72
  6 Blanchard, Doug           48 FORD-AZ                34.62      32.67

Event 18  Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Ziarnik, William          51 YOSA-AZ                34.00      34.94

Event 18  Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Roth, Barry               58 FORD-AZ                24.50      24.47
  2 Gehlsen, Kurt             56 FORD-AZ                28.00      28.88
  3 Oppenheimer, William      56 YOSA-AZ                35.00      30.89
  4 Ferko, Christopher        55 FAST-AZ                35.00      33.48

Event 18  Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Woods, Leslie             60 Unattached             30.00      31.19
  2 Allison, Jack             62 SBM-AZ                 35.00      32.30
  3 Altfeld, Cliff            60 FORD-AZ                36.00      34.34

Event 18  Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Springer, Doug            66 SBM-AZ                 30.00      27.53
  2 Winter, Larry             65 FORD-AZ                27.50      27.61
  3 Roberts, Steve            67 SBM-AZ                 38.00      34.36
  4 Welton, John              66 KTA-AZ                 35.00      37.88
  5 Snyder, Edward            69 SBM-AZ                 38.00      39.06
  6 Coleman, James            66 Unattached             58.09      47.21

Event 18  Men 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Bolze, Joseph             73 METR-6                 32.00      33.17
  2 Peterson, Glen            74 SBM-AZ                 37.50      40.05
  3 Monroe, Thomas            72 PHX-AZ               1:30.20    1:11.93

Event 18  Men 80-84 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Fritz, Jack               80 SBM-AZ                 38.69      38.85

Event 20  Men 55+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 Saddlebrook Masters-AZ  'A'                            NT    2:40.05
     1) Pierce, Ted M70                 2) Allison, Jack M62
     3) Springer, Doug M66              4) Roberts, Steve M67
       45.44  1:29.92  2:03.12  2:40.05

Event 20  Men 65+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 Saddlebrook Masters-AZ  'A'                            NT    3:13.74
     1) Tewksbury, Glenn M79            2) Fritz, Jack M80
     3) Proffitt, Steve M72             4) Snyder, Edward M69
       48.04  1:51.78  2:35.27  3:13.74

Event 21  Mixed 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 Sun Devil Masters-AZ  'A'                              NT    1:56.16
     1) Truxes, Nicole W22              2) Swick, Taylor M29
     3) Valle, Marc M38                 4) Schneider, Leah W28
       31.43  1:02.15  1:27.80  1:56.16

Event 21  Mixed 35+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 YMCA of Southern Arizona-AZ  'A'                       NT    2:13.93
     1) Herrmann, Mark M45              2) Hast, Michael M42
     3) Cluck, Jennifer W41             4) Oppenheimer, William M56
       32.52  1:05.75  1:43.14  2:13.93

Event 22  Women 45+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 Saddlebrook Masters-AZ  'A'                            NT    2:53.66
     1) Dawson-Cook, Susan W50          2) Pierce, Joan W67
     3) Tewksbury, Patricia W72         4) Fritz, Jill W72
       29.29  1:19.26  2:10.18  2:53.66

Event 23  Men 55+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 Saddlebrook Masters-AZ  'A'                            NT    2:11.74
     1) Allison, Jack M62               2) Roberts, Steve M67
     3) Pierce, Ted M70                 4) Springer, Doug M66
       32.86  1:07.17  1:41.92  2:11.74

Event 23  Men 65+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 Saddlebrook Masters-AZ  'A'                            NT    2:32.56
     1) Proffitt, Steve M72             2) Thompson, Ed M66
     3) Peterson, Glen M74              4) Tewksbury, Glenn M79
       37.23  1:13.98  1:53.75  2:32.56

Event 24  Mixed 18+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 Sun Devil Masters-AZ  'A'                              NT    1:57.60
     1) Duane, Debbie W58               2) Valle, Marc M38
     3) Truxes, Nicole W22              4) Courtney, Christopher M40
       41.11  1:04.77  1:31.90  1:57.60

Event 24  Mixed 35+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
===============================================================================
  1 YMCA of Southern Arizona-AZ  'A'                       NT    1:57.57
     1) Hast, Michael M42               2) Cluck, Jennifer W41
     3) Oppenheimer, William M56        4) Herrmann, Mark M45
       27.58  1:01.76  1:32.01  1:57.57
Ford Home